KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Träsnitt 7212415
nr 721 2415
Waldemar Bernhard
(1890-1965), Sverige
Träsnitt, Waldemar Bernhard. Porträtt av August Strindberg, Sign. W. Bernard 40x32
Waldemar Bernhard, svensk bildkonstnär och grafiker född 1890, död 1965.
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
måndag 24 oktober 2011
kl 18:56:38
21/10 23:55:14
24/10 18:03:42
Waldemar Bernhard
Läs mer om Waldemar Bernhard
Signe Persson-Melin (f. 1925)